arrows Realizace staveb arrows Stavby pro kulturu a osvětu arrowsNávrh konstrukčního řešení stavby Main Point Karlín v Praze
grafické podklady: autor
text: Martin Čvančara
číslo: 08/2011
Návrh konstrukčního řešení stavby Main Point Karlín v Praze

· Pohled na stavbu Main Point Karlín před dokončením v červnu 2011
Main Point Karlín je novou dominantou pražského Karlína. Tomu, kdo projíždí do centra metropole po ulici Rohanské nábřeží, se naskýtá na tuto budovu impozantní pohled. Celý vjem je umocněn tím, že se jedná o stavbu svým vzhledem originální a nepodobnou jiné budově v metropoli.
odeslat odeslat    tisk tisk
Ing. Martin Čvančara
Ing. Martin ČvančaraAbsolvoval Fakultu stavební ČVUT v Praze, obor Konstrukce a dopravní stavby, v roce 1992 na katedře betonových konstrukcí a mostů. V letech 1992–1993 úspěšně absolvoval studium se závěrečnou zkouškou MSc. na University of Wales. Od roku 2002 je jako zakladatel a spolumajitel statické kanceláře Interstat s.r.o. autorem statického řešení mnohých významných konstrukcí u nás i v zahraničí. Je autorizovaným inženýrem pro statiku a dynamiku staveb.
E-mail: cvancara@interstat.cz

Architektonické, dispoziční řešení stavby
Architektonické řešení administrativní budovy Main Point Karlín v sobě spojuje harmonii organických, měkkých křivek v jinak přímočaré a důsledné architektuře. Netradiční oblé tvary stavby umožňují nový přístup k využití prostoru a plynulá křivka fasády dovoluje umístění plnohodnotných pracovních míst po celém svém obvodu. Výjimečné fasádě dominují francouzská okna na celou výšku podlaží, mezi kterými jsou osazeny prostorově tvarované pilíře ze sklobetonu.
V centru objektu je atrium, které přivádí přirozené denní světlo i do vnitřních prostor. Okna ve všech částech stavby jsou otevíratelná. Další nespornou výhodou je systém ventilace a chlazení, který maximálně respektuje přirozené proudění vzduchu. Pobyt v budově zaměstnancům zpříjemní celoročně přístupná terasa s pěstěnou zelení na střeše budovy a s atraktivním výhledem na historické centrum Prahy. Stavba ve svém návrhu kombinuje celou řadu prvků ohleduplných k životnímu prostředí.
Administrativní budova Main Point Karlín nabízí v deseti nadzemních podlažích 22 000 m2 variabilní pronajímatelné plochy a ve třech podzemních podlažích 347 parkovacích míst.

Základní údaje o stavbě
Stavba:
budova Main Point Karlín
Investor: PSJ INVEST, a.s.
Generální dodavatel: PSJ, a.s.
Generální projektant: AED project, a.s.
Architektonické řešení: DaM spol. s r.o.
Statické řešení: Interstat s.r.o.

Axonometrické zobrazení stavby
¤ Axonometrické zobrazení stavby

Celý článek naleznete v archivu čísel (č. 08/2011)

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
tip: insurance working capital
© 2007