arrows Firemní blok arrowsNatureplus pro Baumit
text: redakce
číslo: 10/07
Natureplus pro Baumit
odeslat odeslat    tisk tisk

„Natureplus“ je mezinárodní osvědčení jakosti pro stavební hmoty s dlouhodobým účinkem a vysokou kvalitou, které byly vyrobeny s ohledem k životnímu prostředí a nepředstavují žádné ohrožení lidského zdraví. V současnosti existuje po celém světě kolem stoosmdesáti výrobků s osvědčením Natureplus.
Certifikát „Natureplus“ získalo šest vnitřních omítek Baumit:

  • Baumit KalkKlimaputz – vápenná omítka s klima efektem;
  • Baumit SpeziMaschinenputz – speciální omítka pro strojové zpracování;
  • Baumit MPI 25;
  • Baumit MPI 30;
  • Baumit SanovaEinlagenTrass- putz – sanační jednovrstvá trasová omítka;
  • Baumit KalkGlätte – vápenná stěrka.

Zkoušky pro získání osvědčení Natureplus provádí v Rakousku Institut IBO (Rakouský Institut stavební biologie a ekologie). Každý výrobek je během testování detailně prověřován nezávislými experty. Pokud je jejich hodnocení kladné, je certifikace Natureplus udělena.
Vápenné vnitřní omítky jsou pro získání certifikace Natureplus optimálním výrobkem. Jsou to výrobky s dlouhodobým účinkem, které významně ovlivňují životní prostředí. Svou schopností vyrovnávat vlhkost k příznivému prostorovému klimatu přispívají k vysoké úrovni kvality bydlení.
Téma zdraví člověka ve vnitřním obytném prostoru je pro Baumit nejdůležitějším kritériem. Cílem je nabídnout uživatelům v střednědobém časovém rozmezí pro každý prvek při výstavbě domů výrobky s certifikátem Natureplus jako zdravou a smysluplnou alternativu.
V České republice jsou nyní k dispozici dva produkty s certifikátem Natureplus. Vápenocementová strojní omítka se zatřeným povrchem Baumit MPI 25 a Baumit vápenná stěrka (KalkGlätte). Ostatní budou brzy následovat.

   

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007