arrows Firemní blok arrowsNástroje pro zdění lze zapůjčit
redakce
číslo: 08/07
Nástroje pro zdění lze zapůjčit
odeslat odeslat    tisk tisk

Zaujala vás výstavba z broušených cihel POROTHERM CB? Zdění na tenkou spáru má řadu výhod, ale také svoje specifika. Ložná spára v případě broušených cihel tvoří pouhý jeden milimetr. To značně urychluje a zpřesňuje zdění a snižuje se vlhkost stavby. Navíc speciální maltu pro tento způsob zdění (POROTHERM CB malta) dostanete zdarma přímo s broušenými cihlami.
Samotné zdění probíhá na rozdíl od klasické výstavby zcela odlišnou technologií. Pro založení první vrstvy broušených cihel je nutné vytvořit ze zakládací malty (POROTHERM CB zakládací malta) maltové lože. V něm je potřeba uložené cihly pomocí zakládací soupravy pečlivě a naprosto přesně vyrovnat. Až poté je možné začít zdít unikátní metodou „na tenkou spáru“. Speciální malta se nalije do nanášecího válce a s jeho pomocí se v rovnoměrné tenké vrstvě aplikuje na ložnou plochu cihly.
Pořízení nanášecího válce a zakládací soupravy je proto nezbytností. Pro individuální stavebníky není však nutné tyto pomůcky kupovat. Ve spolupráci s vybranými prodejnami stavebnin nabízí společnost Wienerberger možnost jejich zapůjčení. Více informací a seznam prodejen, kde je možné pomůcky pro zdění na tenkou spáru zapůjčit, zájemci naleznou na
www.porotherm.cz.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007