arrows Firemní blok arrowsMnichovský veletrh BAU 2011
text: redakce
číslo: 11-12/10
Mnichovský veletrh BAU 2011
odeslat odeslat    tisk tisk

Již v lednu příštího roku, ve dnech 17. až 22. ledna, se koná v Mnichově, v areálu neue Messe München, přední světový stavební veletrh BAU 2011.
Veletrh BAU, pořádaný každý druhý rok, má dlouholetou tradici, která sahá až do šedesátých let minulého století. V roce 2009 jej navštívilo na 212 000 návštěvníků ze 151 zemí. Organizátor předpokládá, vzhledem k zájmu vystavovatelů, v roce 2011 další nárůst počtu odborníků, kteří veletrh navštíví. BAU představí na ploše 180 000 m² architekturu, materiály a systémy pro hospodářskou, bytovou a interiérovou výstavbu v novostavbách i v současné výstavbě. Veletrh sleduje trendy dalšího vývoje stavebnictví charakterizované hlavními tematickými okruhy výstavy: stavět udržitelně; stavět pro různé generace; podporovat výzkum a inovace; podporovat vzdělávání s důrazem na celoživotní vzdělávání.
Výstavní zóny veletrhu jsou členěny podle materiálů, produktů a témat. Součástí veletrhu jsou speciální přehlídky dokumentující jednotlivé tematické okruhy, dále exkluzivní doprovodný program – fórum Inteligentní stavba, fórum Makroarchitektura nebo fórum Budoucnost architektury. V průběhu veletrhu dojde k udílení oborových cen, budou pořádány kongresy, sympozia a workshopy. Novou atrakcí bude v rámci veletrhu poprvé pořádaná Dlouhá noc architektury, která se bude konat v pátek 21. ledna 2011, kdy bude umožněno účastníkům navštívit v řadě tras v průběhu noci řadu architektonických monumentů i technických památek Mnichova. Další informace o veletrhu BAU 2011 i doprovodném programu naleznete na webové adrese: www.bau-muenchen.com.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007