arrows Analýzy, trendy arrows Interiéry budov arrowsMatematické modelování a experimentální testy pro navrhování moderních schodišť
grafické podklady: archiv autorů
text: Jan Pěnčík, Miloš Lavický
číslo: 09/2011
Matematické modelování a experimentální testy pro navrhování moderních schodišť

· Dřevěné schodiště ve variantě segmentového schodiště
V příspěvku jsou uvedeny poznatky v oblasti využití kombinace metody matematického modelování a experimentálních testů při návrhu moderních schodišť. Výsledky jsou dokumentovány na příkladu návrhu prototypu dřevěného segmentového schodiště v rámci programového projektu MPO ČR IMPULS – Výzkum a vývoj nové generace schodišť do bytových a občanských objektů.
odeslat odeslat    tisk tisk
Ing. Jan Pěnčík, Ph.D.
Ing. Jan Pěnčík, Ph.D.Absolvoval Fakultu stavební VUT v Brně. V současné době je odborným asistentem na Ústavu pozemního stavitelství. Kromě pedagogické a vědecké činnosti se věnuje odborné projektové a znalecké činnosti se zaměřením na statiku a FEA analýzy konstrukcí.
E-mail: pencik.j@fce.vutbr.cz
Spoluautor:
Ing. Miloš Lavický, Ph.D.
E-mail: lavicky.m@fce.vutbr.cz

Současným trendem řešení vzájemného výškového propojení dvou podlaží v rodinných domech je využití maximálně odlehčených a vzdušných schodišť s atraktivním designem. Schodiště lze chápat jako architektonický prvek, který dopomáhá vytvářet pohodu moderního domova. Vhodná volba schodiště přispívá k eleganci, originalitě a osobitému stylu. S volbou konstrukčního systému schodišť souvisí i volba materiálu, kdy je například možné použít dřevo nebo kombinaci dřeva s jiným materiálem, např. nerezovou ocelí, sklem, kamenem a laminátem. Příkladem schodišť, která splňují uvedené vlastnosti, jsou moderní schodnicová schodiště ve variantě s boční schodnicí a zadlabanými nášlapy  nebo vnitřní schodnicí, segmentová nebo vřetenová schodiště. Výrobou uvedených typů schodišť se v ČR, ale i v zemích EU zabývá řada firem, např. SWN Moravia, s.r.o.; JEMA Svitavy a.s.; TREPP-ART s.r.o.; Bucher GmbH, Kenngott Treppen GmbH a další.

Různé varianty dřevěného schodiště
¤ Různé varianty dřevěného schodiště

Celý článek naleznete v archivu čísel (č. 09/2011)

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
tip: insurance working capital
© 2007