arrows Realizace staveb arrows Cena ČKAIT arrowsKonverze budovy Předního mlýna na hotel Budweis v Českých Budějovicích
grafické podklady archiv Statika Jihočeská stavebně konstrukční kancelář s.r.o.
Ing. Luděk Němec, Ph.D.
číslo:
Konverze budovy Předního mlýna na hotel Budweis v Českých Budějovicích

· Pohled na dokončenou stavbu hotelu Budweis v Českých Budějovicích
Hotel Budweis byl po náročné stavební úpravě stávajícího objektu Předního mlýna uveden do provozu v říjnu roku 2009. Staticky narušená budova byla zpevňována a původní dřevěné stropní konstrukce byly postupně nahrazovány vestavěnou železobetonovou nosnou konstrukcí. Příspěvek popisuje technologický postup zavěšení dřevěných stropů na konstrukci krovu, jejich postupné odbourávání a vestavování nové železobetonové konstrukce. Návrh rekonstrukce byl v březnu letošního roku oceněn Cenou Inženýrské komory ČKAIT 2011.
odeslat odeslat    tisk tisk
Ing. Luděk Němec, Ph.D.
Absolvoval Stavební fakultu ČVUT v Praze, obor konstrukce a dopravní stavby. Od roku 1994 pracuje v projektové kanceláři Statika Jihočeská stavebně konstrukční kancelář s.r.o. v Českých Budějovicích, která je zaměřena na statiku konstrukcí pozemních staveb.
E-mail: nemec@statikacb.cz

Historie stavby
Budova Předního mlýna byla postavena v roce 1872, přičemž první zmínky o mlýnu na tomto místě sahají až do 13. století. Provoz mlýna byl ukončen v roce 1961 a od té doby objekt využíval obchodní podnik Domácí potřeby České Budějovice. Budova bez jakékoliv údržby postupně chátrala a v roce 1983 radnice města vážně uvažovala o jejím zboření. Po několika námětech na rekonstrukci a využití objektu nastal výraznější pokrok v roce 2007, kdy byly pod vedením Ing. arch. Jiřího Brůhy (A+U design spol. s r.o. České Budějovice) zahájeny projektové práce na rekonstrukci objektu. Stavební práce byly dokončeny v roce 2009.


Pohled na čelní fasádu po rekonstrukci

Celý článek naleznete v archivu čísel (č. 06-07/2012)

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Insurance working capital. Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007