arrows ČKAIT, ČSSI, SPS v ČR arrowsK pojištění autorizovaných osob ČKAIT
Stanislav Hlavatý, Marie Báčová
číslo: 01/2012
K pojištění autorizovaných osob ČKAIT
Autorizační zákon (zákon č. 360/1992 Sb., o výkonu povolání autorizovaných architektů a o výkonu povolání autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, ve znění pozdějších předpisů) ukládá v § 16 autorizovaným osobám povinnost uzavřít pojištění z odpovědnosti za škody způsobené výkonem jejich činnosti. Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě zabezpečuje – na základě rozhodnutí shromáždění delegátů z roku 1995 – toto pojištění pro své členy hromadně. Pojistné je hrazeno z členských příspěvků členů Komory, autorizovaných inženýrů a techniků/stavitelů.
odeslat odeslat    tisk tisk

První pojistná smlouva o pojištění odpovědnosti za škodu byla uzavřena v roce 1995 s IPB Pojišťovnou, a.s. (později ČSOB Pojišťovnou, a.s.) Na začátku roku 2003 převzala zastupování Komory ČKAIT a jejích členů v oblasti pojištění makléřská firma Čásenský & Hlavatý, s.r.o., Hradec Králové. Za její účasti byla uzavřena nová pojišťovací smlouva s ČSOB Pojišťovnou, a.s., na období 2004–2006. V roce 2006 a pak v roce 2009 rozhodlo představenstvo ČKAIT o uzavření dalších smluv s ČSOB Pojišťovnou Pardubice na následující tříletá období.

Celý článek naleznete v archivu čísel (č. 01/2012).
Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Insurance working capital. Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007