arrows Realizace staveb arrows Stavba JmK arrows Stavba roku arrowsJihomoravská stavba roku 2008
text: redakce
číslo:
Jihomoravská stavba roku 2008
Avriopoint, Anenské terasy, Gymnázium na třídě Kpt. Jaroše nebo lakovna a tryskač Dopravního podniku města Brna – to jsou vítězné realizace v soutěži Stavba Jihomoravského kraje 2008, kterou každoročně pořádá Jihomoravské stavební společenství. Slavnostní předání cen proběhlo u příležitosti konání Stavebních veletrhů Brno 2009.
odeslat odeslat    tisk tisk

Do soutěže byly přihlášeny čtyři desítky staveb, které bojovaly o titul v osmi kategoriích. Ceny vítězům předali hejtman kraje Michal Hašek a předseda představenstva Jihomoravského stavebního společenství doc. Lubomír Mikš.

Nejlepší realizace vybírala odborná porota, v kategorii staveb občanské vybavenosti zvolila administrativní budovu Avriopoint v Brně – Žabovřeskách. Projekt architektonické kanceláře Arch.Design stál 129 milionů. Ve stejné kategorii získalo druhé místo administrativní a školící centrum krajského úřadu v Zábrdovicích. Bronzová medaile patří víceúčelovému domu v ulici Milady Horákové.

V kategorii bytových staveb porota ocenila Anenské terasy za 215 milionu korun. Ateliér HCH Brno navrhl luxusní bydlení v centru města s výhledem na hlavní brněnské dominanty hrad Špilberk a katedrálu sv. Petra a Pavla. Zbylá dvě místa patří Green Resortu v Komíně a obytnému souboru Šmahova ve Slatině.

Z průmyslových a technologických staveb porota vybrala lakovnu a tryskač Dopravního podniku města Brna v Medlánkách. Investice vyšla na 156 milionu korun. V kategorii dopravních, inženýrských a vodohospodářských staveb přidělila první místo rekonstrukci a výstavbě vodohospodářské struktury v povodí řeky Dyje na Břeclavsku.

Gymnázium na třídě Kpt. Jaroše si odneslo zlatou medaili v kategorii rekonstrukce staveb a objektů. Za nejlepší ekologickou stavbu považuje porota Troskotovický dolní rybník u Pohořelic. Za 24, 5 milionu korun na něm proběhlo zpevnění hráze a vybudování zařízení pro chov ryb.

  • Stanovení pořadí přihlášených staveb k ocenění naleznete zde.
Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007