arrows Odborné akce arrowsInvestiční příležitosti, ochrana životního prostředí a komunální technika
redakce
číslo:
Investiční příležitosti, ochrana životního prostředí a komunální technika
Novinky a trendy v oborech komunálních a environmentálních technologií a služeb, regionální inovační strategie a rozvojové plány jednotlivých regionů v kontextu aktuálních potřeb veřejné sféry představí návštěvníkům vystavovatelé odborných veletrhů URBIS INVEST, URBIS TECHNOLOGIE a ENVIBRNO. Trojlístek odborných veletrhů se bude konat v termínu od 24. do 27. dubna na brněnském výstavišti. Souběžně konané Stavební veletrhy Brno pak rozšíří tuto odbornou komplexní přehlídku potřeb komunální sféry o stále aktuální aspekty stavebnictví a technického zařízení budov.
odeslat odeslat    tisk tisk

Aktuální informace ze světa odpadů
Aktuální problematice odpadů a jejich následného zpracování se v doprovodném programu veletrhu ENVIBRNO bude věnovat celá řada seminářů. Jmenujme například seminář „Odpady 2012 a jak dál?“, který pořádá Sdružení provozovatelů technologií pro ekologické využívání odpadů. Nesmíme zapomenout zmínit také seminář „Co nového v odpadech a jak s nimi dál“, který pořádá Centrum pro hospodaření s odpady při Výzkumném ústavu vodohospodářském T.G.M. Problematiku srážkových vod bude ve svém doprovodném programu řešit Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků.

Druhotné suroviny ve stavebnictví
Seminář pořádá Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR ve spolupráci s Asociací pro rozvoj recyklace stavebních materiálů v ČR a Českomoravskou komoditní burzou Kladno. Je zaměřen na aktuality v oblasti využívání druhotných surovin jako náhrady primárních přírodních zdrojů za účelem úspory primárních zdrojů a zároveň jako prevence vzniku odpadů. Zástupci jednotlivých podnikatelských subjektů a výzkumných organizací budou prezentovat inovativní technologie na zpracování a využívání druhotných surovin, zkušenosti s provozem těchto technologií a zkušenosti s uplatněním nových výrobků z druhotných surovin na trhu.

Inovace a technologie v rozvoji regionů
Tradiční akci doprovodného programu Mezinárodního veletrhu investic, podnikání a rozvoje v regionech pořádá Asociace inovačního podnikání ČR a Česká asociace rozvojových agentur. Na semináři budou mimo jiné představeny příklady regionálních inovačních strategií dvou vybraných krajů – Střední Čechy a Ústeckého kraje. Další témata se budou věnovat inovačnímu potenciálu ČR, technologickému profilu ČR, ale i ceně Inovace roku 2012.

Více informací naleznete na www.bvv.cz/envibrno

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Insurance working capital. Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007