arrows Firemní blok arrowsHOCHTIEF CZ členem stavebního klastru Ostrava
redakce
číslo: 09/07
HOCHTIEF CZ členem stavebního klastru Ostrava
odeslat odeslat    tisk tisk

Stavební klastr Ostrava se zaměřuje na spolupráci stavebních společností, na oblast terciárního vzdělávání, výzkumu a vývoje nových stavebních technologií a materiálů a navazujících odvětví, včetně renovace domů pro bytové a nebytové účely, postavených panelovou technologií. Těch je v Ostravě a okolí velké množství, a s nimi i mnoho problémů, které čekají na řešení. V čele klastru je představenstvo, jehož členem se v květnu 2007 stal také marketingový ředitel divize Morava akciové společnosti HOCHTIEF CZ, Ing. Martin Stančík.
Do poloviny září má být předložen projekt pro druhou etapu založení a rozvoje Stavebního klastru v Ostravě. „Máme třicet členů,“ řekl předseda představenstva a manažer klastru Antonín Laš s tím, že pro založení klastru je požadováno nejméně patnáct. „Pokud splníme všechny podmínky a žádost nám bude schválena, mohl by klastr v následujících letech čerpat evropské prostředky, vyčleněné na léta 2007 až 2013.“
Hlavním cílem sdružení je poskytovat svým členům, tj. stavebním firmám, bankám, bytovým družstvům, společenstvím vlastníků, městům a obcím a dalším subjektům kompletní informace a servis související s přípravou a realizací projektů, počínaje službami spojenými s přípravou staveb, přes vyhledávání finančních zdrojů, až po realizaci staveb a hlídání kvality stavebních prací.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007