Dne 18. dubna 2007 byla ve Španělském sále Pražského hradu předána Cena za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací (MPR) a městských památkových zón (MPZ) za rok 2006 a titul Historické město roku 2006. Vítězem se stalo město Polná, které bylo na Cenu nominováno společně s městy Cheb a Šternberk. " lang="cs" xml:lang="cs" />

arrows Soutěže arrowsHistorické město roku 2006
text: ČKAIT, ČSSI, SPS
číslo: 06-7/07
Historické město roku 2006
Dne 18. dubna 2007 byla ve Španělském sále Pražského hradu předána Cena za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací (MPR) a městských památkových zón (MPZ) za rok 2006 a titul Historické město roku 2006. Vítězem se stalo město Polná, které bylo na Cenu nominováno společně s městy Cheb a Šternberk.
odeslat odeslat    tisk tisk

Tradiční Slavnostní setkání jsou u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel svolávána ministrem kultury ČR a ministrem pro místní rozvoj ČR, předsedou Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska (HS ČMS) a prezidentem Českého národního komitétu ICOMOS, ve spolupráci s Kanceláří prezidenta republiky.

Polná
Dominanty města tvoří kostel Nanebevzetí Panny Marie a areál hradu a zámku, který je významným kulturním a společenským centrem. Městská památková zóna zahrnuje i území židovského města.
V rámci Programu regenerace MPR a MPZ v roce 2006 se uskutečnila v Polné oprava měšťanských domů č. p. 404, č. p. 29, č. p. 10, Bělohlávkova domu, Rabínského domu, Měšťanského pivovaru, areálu kostela sv. Barbory, kostela sv. Kateřiny, Špitálku a budovy základní školy. Před dokončením je obnova interiéru kostela Nanebevzetí Panny Marie. Dokončena byla obnova areálu hradu a zámku Polná, v němž se nachází obřadní síň – Kunštátský sál a expozice Muzea Vysočiny, děkanství, Kaplanky a celková obnova Husova náměstí.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Kvalitní matrace, rošty a jiný nábytek najdete v eshopu matrace-rosty.cz. A zde najdete vše o nábytku. Informace o čištění komínů, vinylových podlahách naleznete na informační stránce o architektuře a stavebnictví. Všechny studijní materiály i s např. učebními osnovami pro základní školy najdete na studentske.cz. Pokud uvažujete o své pracovní karieře, podívejte se, jak to dělá JOBING s.r.o.. Poradíme vám, jak vybrat hodinky i jak vybrat šperky pro vaši spokojenost. Lisovna plastů vám vyrobí jakékoli technické plastové výlisky. Cateringové akce v Brně vám nejlépe uspořádá firma Brixton catering.
© 2007