arrows Firemní blok arrowsHELUZ představí na valetrhu For Arch 2010 aktuální novinky
text a foto: redakce
číslo: 09/10
HELUZ představí na valetrhu For Arch 2010 aktuální novinky
Pražského veletrhu For Arch se letos společnost HELUZ zúčastní již poosmé. I tentokrát zde český výrobce cihelného materiálu představí zajímavé novinky ze svého sortimentu: nepálenou cihlu HELUZ Nature Energy a nové akustické cihly.
odeslat odeslat    tisk tisk

HELUZ Nature Energy – letošní novinku, pojmenovanou podle jejích dvou hlavních předností – přírodního původu a nízké energetické náročnosti, ocení zejména milovníci ekologie a vyznavači přírodního stylu života a bydlení. S její výrobou začala cihelna v severočeských Libochovicích letos v květnu. Tato průmyslově vyráběná nepálená cihla je na rozdíl od svých ručně vyráběných předchůdkyní, do kterých se přidávala sláma, plevy nebo prasečí štětiny, vyrobena pouze z čisté cihlářské hlíny s příměsí písku. Nepálená cihla HELUZ Nature Energy se používá na vnitřní nosné, příčkové a akumulační zdivo o tloušťce 120 a 250 mm. Uplatní se zejména v domech s lehkou obvodovou konstrukcí, např. v dřevostavbách, které nemají dostatečné tepelněakumulační vlastnosti a také nejsou schopny zajistit přirozenou regulaci vlhkosti v objektu. Vhodná je také na stavbu kamen a pecí.

HELUZ AKU 25 zalévaná broušená
¤ HELUZ AKU 25 zalévaná broušená

Nové akustické cihly jsou čerstvou srpnovou novinkou. HELUZ AKU 25 je první zalévanou broušenou akustickou cihlou v ČR. Přináší systém lepení cihel lepidlem bez použití malty a zalévání až po vyzdění více vrstev, čímž se výrazně snižuje pracnost a zrychluje výstavba. HELUZ AKU 20 bez označení těžká je nová cihla vyráběná v pevnosti P15 vyznačující se nižší hmotností při zachování dostatečných akustických parametrů. Sortiment akustických cihel tloušťky 300 mm byl rozšířen o cihelný blok HELUZ AKU 30/33,3. Tyto bloky se spojují pouze na pero a drážku a nemají maltovací kapsu používanou u výrobků HELUZ AKU 30 s označením těžká. Poslední novinkou mezi akustickými cihlami je nová cihla HELUZ AKU 11,5, určená pro příčkové zdivo v administrativních, školských, zdravotnických a ubytovacích objektech.

HELUZ AKU 30/33,3
¤ HELUZ AKU 30/33,3

Kromě nepálených a akustických cihel nebudou na stánku chybět ani roletové a žaluziové překlady, komínové systémy či cihelné bloky Family pro výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů. Nejen tyto, ale i další produkty představí společnost HELUZ na veletrhu For Arch 2010 v pražských Letňanech ve dnech 21. až 25. září 2010 na stánku B 8 v hale 1.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007