arrows Firemní blok arrowsHBS CZ s.r.o.: návrh speciální izolace pro splnění multikriteriálních požadavků
text: redakce
číslo: 03/10
HBS CZ s.r.o.: návrh speciální izolace pro splnění multikriteriálních požadavků
Při výrobě standardních modulových koupelen používá firma HBS CZ s.r.o. stěrkové hydroizolační materiály na cementové bázi, společně se systémem ukončovacích doplňků (rohy, těsnicí manžety). V praxi se jedná o izolaci Sopro Dichtschlämme Flex 1-K DSF 523.
odeslat odeslat    tisk tisk

Stále náročnější požadavky zákazníků ovšem donutily pracovníky HBS CZ vyvinout tenkou samonosnou podlahovou desku tloušťky 40 mm. U takto tenké podlahové desky bylo potřeba, vedle dodržení statických požadavků, také najít vhodný systém odizolování podlahy a sprchového koutu.
Izolace se tudíž měla v tomto případě stát součástí konstrukčního systému podlahy. Nově navržený způsob izolace proto musel splnit nejen požadavky na vodotěsnost, ale převzít i část napětí vzniklého deformací podlahové desky a tím ve výsledku zabránit uvolňování položených dlaždic.

Ve spolupráci s dodavatelem stavební chemie firmou Sopro CZ, s.r.o. byla nakonec vyvinuta následující skladba:

  • trapézový plech Lewis;
  • železobetonová deska C35/45 vyztužená kari sítí o průměru 6 mm s oky 150x150 mm;
  • penetrace Sopro Grundierung GD 749;
  • lepidlo Sopro No. 1 Flexkleber 400;
  • vodotěsná hydroizolační polyetylenová folie s filcovou vrstvou Sopro AEB plus 639, včetně všech doplňků (nároží, kouty, těsnicí manžety);
  • lepidlo Sopro MG-Flex® MicroGum® Flexkleber S2 č. 669.

Díky této skladbě mohla být jako konečná vrstva položena slinutá dlažba formátu 300x600 mm.
Ve sprchovém koutě byl kvůli spádu použit plastbeton Sopro EpoxiMörtel EE 771 v tloušťce od 20 do 40 mm. Ostatní technologické vrstvy izolací zůstaly beze změny. Dlažba byla položena rovněž slinutá rozměru 100x100 mm. Technologické náročnosti speciálně vyvinutého izolačního systému odpovídala i volba dvoustupňové kontroly vodotěsnosti.

  • Zkouška před položením dlažby: podlaha byla vystavena trvalému zatopení vodním sloupcem o výšce 20 mm v celé ploše koupelny po dobu 48 hodin. Eventuální průsaky a netěsnosti se po vysušení opravily a přeizolovaly.
  • Opakovaná zkouška těsně před expedicí již prokázala 100% těsnost modulových koupelen HBS CZ.

Skladba podlahy pro modulové koupelny s ultratenkou izolací
¤ Skladba podlahy pro modulove koupelny s ultratenkou izolaci

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007