arrows Firemní blok arrowsGlaverbel se mění na AGC Flat Glass Europe
text: redakce
číslo: 10/07
Glaverbel se mění na AGC Flat Glass Europe
odeslat odeslat    tisk tisk

Na začátku září oznámila společnost Glaverbel, že změnila svůj název na AGC Flat Glass Europe. Přejmenování Glaverbelu je součástí celosvětového sjednocení značek, které spojí všechny společnosti AGC pod jednu značku a logo. Jednotná identita na evropských trzích skupině AGC Flat Glass Europe (kromě lepší rozpoznatelnosti produktů) umožní poskytnout dokonalejší servis zákazníkům po celém světě. Nový název také posílí pozici společnosti jakožto lídra v průmyslových inovacích.
„Jsme nesmírně pyšní, že jsme se stali součástí rodiny celosvětové jedničky,“ komentoval změnu Jean-François Heris, prezident a generální ředitel AGC Flat Glass Europe. Značka podle jeho slov přispěje k výraznému zlepšení image firmy na světových trzích. „Prosluli jsme jako inovativní společnost. Nový název nám umožní profitovat ze silných stránek prvotřídní firmy. Pomůže nám také upevnit naši podnikovou kulturu a inovačního ducha,“ řekl dále Heris.

Antibakteriální sklo
Krátce po ohlášení změny názvu společnosti představil AGC Flat Glass Europe nové Antibakteriální sklo™. Tento produkt dokáže zničit 99,9 % bakterií a zabránit šíření plísní. S ohledem na narůstající počet objevených bakterií odolných vůči antibiotikům se může stát mezníkem v boji proti infekcím šířícím se v nemocnicích.
Infekce šířící se v nemocničních zařízeních zabíjejí více než dopravní nehody. Odhaduje se, že v Evropě na infekční onemocnění získané během hospitalizace v nemocnici z důvodu jiné nemoci každoročně zemře zhruba 50 000 lidí (zdroj: Improving patient safety by prevention & control of healthcare-associated infections: public consultation paper, Jan 06: http://ec.europa.eu/health/ph_threats/com/cons01_txt_en.pdf).
Dr. Jean Vanderpase z oddělení epidemiologie a nemocniční hygieny v nemocnici Brugmann v Bruselu tvrdí: „Aby došlo ke snížení infekcí šířících se v nemocnicích, musíme přejít k používání daleko přísnějších hygienických parametrů budov a jejich vybavení. Na začátku veškerých měření si musíme uvědomit, že je potřeba použít materiály, které omezují rozvoj bakterií v prostředí. Výzkumy ukazují, že stačí pouhých 5 vteřin dotyku a přenesete na sebe z kontaminovaného povrchu 99 % přítomných bakterií (zdroj: Congress dedicated to Hygienic Coatings &Surfaces, Orlando, USA, 26–28 January 2004). Antibakteriální sklo™ ničí 99,9 % všech bakterií na povrchu. Díky této významné vlastnosti se stává dokonalým výrobkem pro aplikace s přísnými hygienickými nároky.“
Antibakteriální sklo™ ničí mikroorganismy, jakmile přijdou do kontaktu s povrchem skla. Stejně jako u mnoha jiných velkých objevů je i princip AB skel docela jednoduchý. Antibakteriální účinek skla je založen na stříbře. Rozsáhlý výzkum zabývající se vlastnostmi stříbra prokázal jeho silný antibakteriální účinek. Výrobní proces, vyvinutý a patentovaný společností AGC Flat Glass Europe, zahrnuje difuzi stříbrných iontů do vnějších vrstev skla. Ionty reagují s bakteriemi, brání jejich metabolismu a narušují dělení buněk, čímž bakterie ničí.
Antibakteriální sklo™ společnosti AGC Flat Glass Europe bylo testováno univerzitními laboratořemi s výsledky platnými pro evropské a japonské normy. Intenzivní testování prokázalo, že antibakteriální účinek skla se s uplynulým časem nemění, je trvalý. Sklo může být použito na všechny druhy povrchů, od běžného zasklení po zrcadla a obkládání stěn.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007