V březnu 2015 se v Praze uskuteční již 11. ročník Fóra českého stavebnictví, který chce nastolit témata vybízející k optimistickému náhledu na budoucnost práce stavařů, developerů, projektantů i dodavatelů stavebních materiálů a technologií.

" lang="cs" xml:lang="cs" />

arrows Informační servis arrows Odborné akce arrowsFórum českého stavebnictví 2015 přichází s optimistickým tématem: Jak se připravit na lepší časy?
text redakce
číslo:
Fórum českého stavebnictví 2015 přichází s optimistickým tématem: Jak se připravit na lepší časy?

V březnu 2015 se v Praze uskuteční již 11. ročník Fóra českého stavebnictví, který chce nastolit témata vybízející k optimistickému náhledu na budoucnost práce stavařů, developerů, projektantů i dodavatelů stavebních materiálů a technologií.

odeslat odeslat    tisk tisk

Po deseti letech se koncepce tohoto největšího výročního setkání oboru stavebnictví navrací ke kořenům – k programové náplni z let, která ještě nebyla poznamenána krizí oboru. První ročníky Fóra českého stavebnictví byly totiž tematicky zaměřeny mnohem šířeji jako platforma pro setkávání všech hráčů na trhu, tedy nejen stavebních firem a dodavatelů stavebních materiálů, ale i investorů, projektantů a developerů. Postupně pod vlivem postupující krize ve stavebnictví se náplň konference tematicky zužovala na dialog mezi vládou a stavebními firmami a svým způsobem se stala spíše zdí nářků českých stavařů. Nyní, kdy se podle mnohých signálů zdá, že se trh zvolna pozvedá z krize, je na čase, aby toto konferenční setkání bylo nejen lékem na nemoci, ale hlavně povzbuzujícím prostředkem k energickým diskusím o rozvojových záměrech.

Úvodní část Fóra se bude za účasti klíčových ministrů vlády ČR a zástupců předních projekčních firem věnovat strategiím v oblasti investic do stavebnictví a legislativě ve vztahu k přípravě staveb, zejména v oblasti budování infrastruktury. V navazujícím bloku budou stavaři, developeři a investoři debatovat o tom, co konkrétně se bude stavět, a uvedou příklady koncepce rozvoje vybraných krajů a měst.

Odpolední program konference bude zasvěcen dosud největšímu počtu pěti paralelních workshopů, které poskytnou prostor pro skutečně detailní diskuse, například nad potřebami praktického uplatnění BIM (procesu vytváření a správy dat o stavbách během jejich životního cyklu) nebo nad standardy pro vytváření smluv pro investory a dodavatele v mezinárodní praxi (pravidla FIDIC). Sekce Budoucí talenti bude věnována mladým podnikatelům a také studentům, kteří by mohli do poněkud konzervativního oboru stavebnictví vnést novou energii a nápady. Fórum státní správy naváže na jeden z diskusních bloků loňského ročníku, který patřil mezi nejhojněji navštívené a zabýval se stavebními zákony a předpisy a návody, jak s nimi pracovat. Některé zákony totiž nejsou tak špatné, jak špatně se využívají.

Fakta k Fóru českého stavebnictví 2015:
– 11. ročník se koná 10. března 2015 v Clarion Congress Hotelu Prague.
– Uplynulých ročníků se účastnilo přes 200 domácích i zahraničních speakerů a přes 2000 delegátů.
– Fórum organizují společnost Blue Events a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR.
– Více informací na www.construction21.cz.

 

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
© 2007