arrows Firemní blok arrowsFixační systém Softline
text a foto: redakce
číslo: 06-07/09
Fixační systém Softline
O dokonalosti terasy z tropického dřeva může rozhodovat i detail velikosti hlavičky šroubku. Právě vyčnívající šroubky, dosud tradiční způsob uchycení prken, mohou narušovat nejen estetický dojem z terasy, ale i samotnou strukturu dřeva.
odeslat odeslat    tisk tisk

Dokonalejší alternativou místo šroubování je revoluční fixační systém Softline® invisible fixation. Tento systém umožňuje instalaci prken bez jakýchkoli viditelných upevňovacích prvků, což nejen zlepšuje odolnost struktury dřeva (žádná slabá místa v prknech nebo kolem upevňovacích prvků), ale také zaručuje estetický vzhled. Exotické dřeviny ipe, merbau, padauk či afrormosia s patentovaným systémem Softline® na náš trh dováží společnost Kratochvíl parket profi (KPP).

Kromě estetického benefitu má neviditelný systém pokládky Softline® i mnoho praktických výhod. Systém umožňuje volnou cirkulaci vzduchu a boční pohyb mezi prkny bez jakéhokoliv poškození dřeva. Pokládka prken probíhá rychleji, neboť při instalaci odpadá nutnost počáteční úpravy prken a dále fáze předvrtávání a zapouštění. Poškozená prkna lze samozřejmě kdykoli lehce odstranit a vyměnit. Dřevěné profily jsou dodávány v jednotné velikosti 20x100x2000 mm, resp. 20x100x2400 mm.

Fixační systém Softline

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007