arrows Firemní blok arrowsFERMACELL v budovách AUDI
text a foto: redakce
číslo: 10/08
FERMACELL v budovách AUDI
odeslat odeslat    tisk tisk

Výsledkem dlouhodobé spolupráce společnosti Xella Trockenbau-Systeme Praha, výrobce sádrovláknitých desek FERMACELL, a slušovické firmy FAGUS, která se specializuje na stavby konstruované formou montovaných sestav z připravených modulů, je nová realizace pro německou automobilku AUDI AG.
FAGUS Slušovice předal v červnu 2008 vedení ingolstadtské automobilky čtyři bloky nových kancelářských budov o celkové ploše více než 9500 m². Nové administrativní centrum stojí přímo u hlavní budovy a budovy muzea automobilky AUDI AG. Třípatrové budovy slouží jako flexibilní kancelářské a vývojové prostory, umožňující vedoucím jednotlivých projektů automobilky poskytnout pro jejich mezinárodní týmy potřebné zázemí při řešení konkrétních zadání. Podle povahy týmu a charakteru jeho práce je možné prostory centra díky flexibilním dělicím příčkám velmi jednoduše přestavět například na jednotlivé kanceláře nebo naopak na velké místnosti pro vývojové práce nebo administrativní či konferenční služby. Vnitřní opláštění, včetně nosných konstrukcí, bylo podle požadavku zákazníka provedené ze sádrovláknitých desek FERMACELL, z podlahových dílů FERMACELL je realizována také podlaha. Vše ve skladbách protipožární ochrany vnitřních prostor F90. Vnější nosná konstrukce jednotlivých modulů byla kompletně obložena sádrovláknitými deskami FERMACELL, přes které byly následně namontovány fasády z hliníkových plechů.

 

 

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007