arrows Informační servis arrows Konference, semináře arrowsEvropští koordinátoři v Praze
text: redakce
číslo: 06-07/09
Evropští koordinátoři v Praze
Poslední dubnový týden se uskutečnilo pod záštitou rektora ČVUT prof. Ing. Václava Havlíčka, CSc., a prezidenta Českého svazu stavebních inženýrů Ing. Svatopluka Zídka v Praze v Masarykově koleji ČVUT Generální shromáždění mezinárodní organizace stavebních koordinátorů ISHCCO (International Safety and Health Construction Coordinators Organisation).
odeslat odeslat    tisk tisk

ISHCCOJednání proběhlo ve dvou částech, dopoledne generální shromáždění a odpoledne plenární zasedání s účastí zástupců Evropské komise. Dopolední část řídil prezident  Jean-Pierre Van Lier z Belgie. Byly shrnuty za jednotlivé národy informace pro vypracování metodiky činnosti koordinátora. Zahrnovaly i oznámení o zahájení prací a Plánu bezpečnosti a ochrany zdraví při práci na staveništi. Sdělení Evropské komise o praktickém provádění směrnice 92/57/EHS ze dne 6. 11. 2008 je rovněž zohledněno při odborné práci týmů ISHCCO tak, aby náměty a doporučení mohly být uvedeny do konkrétní stavební praxe jednotlivých zemí EU.

Odpoledního plenárního zasedání se za Evropskou komisi zúčastnili a své referáty přednesli Thérese Moitinho a Costas Constantiniou. Současně vystoupil se svým příspěvkem i přítomný generální ředitel Evropské agentury bezpečnosti práce (OSHA) pan Jukka Takala. Jako podmínka dalšího zlepšení práce koordinátorů byly uváděny: další projednávání prezentovaných námětů a informací od výše uvedených účastníků jednání EK (týkají se evropské směrnice), ochota spolupracovat a odhalit rezervy na úrovni některých členských zemí.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007