arrows Soutěže arrowsEnergeticky úsporný rodinný dům z jednovrstvého zdiva POROTHERM - Zlatá cena POROTHERM 2007 a Zvláštní cena Springer Media
redakce
číslo: 10/07
Energeticky úsporný rodinný dům z jednovrstvého zdiva POROTHERM - Zlatá cena POROTHERM 2007 a Zvláštní cena Springer Media
odeslat odeslat    tisk tisk

Autoři: Pavel Jaroš, Jiří Vincenc
Kontakt: Jiřího z Poděbrad 24, 586 01 Jihlava; Kolárova 36, 586 01 Jihlava

Hodnocení poroty:
Soutěžní návrh splnil požadavky Soutěžních podmínek ve všech sledovaných kritériích. Jedná se o originální dispoziční řešení a harmonické zakomponování architektury do krajiny s ohledem na úspory energie. Architektura má zajímavý soudobý architektonický výraz.

Technické údaje:
Celková zastavěná plocha:
233,88 m2
Celková užitná plocha: 180,46 m2
Celkový obestavěný prostor: 865,32 m3
Počet nadzemních podlaží: 1
Počet podzemních podlaží: 0
Stupeň tepelné náročnosti STN: 70 %

Základem navrženého domu je jeho provázanost s přírodou – dům je zapuštěn do terénu vlny uprostřed krajiny. Pohledově tak vyznívá pouze jižní fasáda. Jedním ze základních kamenů krajinné kompozice je strom, který se stává přirozenou dominantou.
Stejně jako zdivo je i střecha ochráněna vrstvou zeminy s ozeleněním.
Konstrukčně je rodinný dům navržen kompletně z cihlového systému POROTHERM.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007