arrows Soutěže arrowsEnergeticky úsporný rodinný dům z jednovrstvého zdiva POROTHERM - Stříbrná cena POROTHERM 2007 a Zvláštní cena Státního fondu rozvoje bydlení
redakce
číslo: 10/07
Energeticky úsporný rodinný dům z jednovrstvého zdiva POROTHERM - Stříbrná cena POROTHERM 2007 a Zvláštní cena Státního fondu rozvoje bydlení
odeslat odeslat    tisk tisk

Autor: Ing. arch. Martin Kačírek
Kontakt: Branišovská 946/44, 370 12 České Budějovice

Hodnocení poroty:
Soutěžní návrh splnil požadavek Soutěžních podmínek na konstrukci z jednovrstvého zdiva POROTHERM. Dispozice je přehledná, logická. Navržená architektura spojená s přírodním prostředím. Energeticky i ekonomicky úsporný dům. Návrh ve všech sledovaných kritériích splnil požadavky vyhlašovatele.

Technické údaje:
Celková zastavěná plocha: 152 m2
Celková užitná plocha: 210,3 m2
Celkový obestavěný prostor: 910,4 m3
Počet nadzemních podlaží: 2
Počet podzemních podlaží: 0
Stupeň tepelné náročnosti STN: 52 %

Hlavní dvoupodlažní hmota rodinného domu vychází z pravoúhlé obdélníkové základny, v části do ulice doplněné přístřeškem nad vstupem a parkovacím stáním. Dům je situován na pozemku 35 m x 20 m jako dvoupodlažní, nepodsklepený.
Konstrukčně je rodinný dům navržen z cihlového systému POROTHERM.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007