arrows Firemní blok arrowsEkologická investice Heluz
text: redakce
číslo: 08/08
Ekologická investice Heluz
Vzhledem ke stále se zvyšujícím nárokům na emise vypouštěné do ovzduší, navýšení výkonu cihlářských pecí a vytvoření rezervy výkonu přepalovacího zařízení na cihelně v Hevlíně investovala společnost Heluz cihlářský průmysl letos 32 milionů Kč do nového moderního a výkonnějšího přepalovacího zařízení zplodin.
odeslat odeslat    tisk tisk

 Nové termické pětikomorové oxidační zařízení s výkonem 70 000 Nm3/hod. dodala modřická společnost ENETEX-KIA. U veškerých spalin z pece se při teplotě 830 ºC likvidují aromatické uhlovodíky a CO. Účinnost likvidace CO deklarovaná výrobcem je 99 % a obsah emisí CO ve vyčištěných spalinách je menší než 100 mg/Nm3. Současné vyhláškou povolené limity pro vypouštění spalin do ovzduší jsou 800 mg/Nm3. Pro Cihelnu Hevlín jsou tyto limity zpřísněny integrovaným povolením jihomoravského krajského úřadu na 600 mg/Nm3. Z důvodu umístění jednotky co nejblíže k pecím byl pro novou technologii dodán také nový třicetimetrový nerezový komín o průměru DN 1800.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007