arrows Informační servis arrowsDveře, které otevře snad i myšlenka
text redakce
číslo:
Dveře, které otevře snad i myšlenka
Je krátce po největším stavebním veletrhu BAU. Společnost Hörmann zde byla jedním z největších vystavovatelů a představila řadu novinek. Zaujal nás například pohon dveří pod názvem PortaMatic, který umožňuje automatický provoz dveří.
odeslat odeslat    tisk tisk

Dřevěné či ocelové dveře Hörmann se dají otevírat bez jediného dotyku – stačí si k tomu pořídit zařízení PortaMatic, které dveře otevírá a zavírá samo. Výrobek je designován tak, aby působil nerušivě i v prostředí s vysokými nároky na estetiku.

Využití má několik: je vhodný do zdravotnictví nebo pro bydlení odpovídající vyššímu věku či pohybovému omezení. Není však jenom pro ty, kdo jsou jakkoli znevýhodněni. Dveře, které se otvírají a zavírají samy, jsou zkrátka komfortnější, a to pro každého. Ovládání je promyšlené do detailu: povely lze dveřím dávat dálkovým ovládáním, praktický je i bezkontaktní radarový spínač. Další možností je zmáčknout tlačítko umístěné na zdi. Dveře se pak mohou zavřít po určitém intervalu nebo se opět mohou zavírat na signál. Je možná i kombinace – dveře lze do určitého úhlu otevřít rukou a zbytek již převezme automatika. Existuje i možnost plného otevření dveří manuálně, zavření již je automatické. PortaMatic nevyžaduje složitou montáž – pohon se upevní nad dveře nebo na zárubeň, kluzná lišta se nalepí na dveře. Nevyžaduje žádné další upevnění, a pokud by to bylo třeba, lze ji odstranit.

Připojovací kabel je dlouhý tři metry, a pokud by to bylo vhodné, lze jej připojit přímo do zásuvky. Společnost Hörmann razí heslo, že více komfortu a bezpečnosti dělá rozdíl. Proto PortaMatic nezůstává jenom u své prvotní funkce, ale nabízí i osvětlení dveří, je programován proti sevření a upozorňuje na otevření či zavření dveří decentním akustickým i diodovým signálem.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
© 2007