Stavby s vůní dřeva 2019. Do 7. ročníku se přihlásilo 58 studentů z 9 českých a slovenských fakult, kteří zpracovali 38 soutěžních děl. Z nich bylo odbornou porotou, veřejností a partnery soutěže vybráno 7 vítězů, kteří si rozdělili ceny za 200 tisíc korun. Studenti soutěžili ve dvou kategoriích: Dřevěné stavby – malé a Dřevěné stavby – velké. Odměněna byla také jedna hlasující, která vyhrála ručně vyrobené plnicí pero. " lang="cs" xml:lang="cs" />

arrows Informační servis arrowsDřevěné stavby podle studentů: Vítězné Stavby s vůní dřeva 2019
text redakce
číslo:
Dřevěné stavby podle studentů: Vítězné Stavby s vůní dřeva 2019
Prohlédněte si vítěze největší studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění v ČR Stavby s vůní dřeva 2019. Do 7. ročníku se přihlásilo 58 studentů z 9 českých a slovenských fakult, kteří zpracovali 38 soutěžních děl. Z nich bylo odbornou porotou, veřejností a partnery soutěže vybráno 7 vítězů, kteří si rozdělili ceny za 200 tisíc korun. Studenti soutěžili ve dvou kategoriích: Dřevěné stavby – malé a Dřevěné stavby – velké. Odměněna byla také jedna hlasující, která vyhrála ručně vyrobené plnicí pero.
odeslat odeslat    tisk tisk
Tématem letošního ročníku bylo „Dřevo nás chrání“. Studenti u svých návrhů zdůrazňovali, že dřevo do krajiny patří a chrání ji i nás proti invazivním prvkům civilizace. Je nám prostorem, kde si můžeme odpočinout před spěchem a stresem moderní doby. Studenti také zmiňovali jeho pozitivní vliv na naši psychiku. Zejména u útulen chápali dřevo jako ochranu před nepřízní počasí. Někteří roli dřeva vnímali globálněji jako cestu k udržitelnosti a ochranu před klimatickou změnou.

„Letošní ročník byl obohacen o udělení zvláštního ocenění odborné poroty. Získal ho návrh výškové dřevěné budovy v centru Prahy na Těšnově, který dobře reaguje na okolní zástavbu a přináší vizi budoucnosti,“ doplnil ředitel Nadace dřevo pro život Ing. Stanislav Polák. Oceněním tohoto díla chtěla porota také motivovat studenty, aby se nebáli velkých projektů a aby navrhovali výškové stavby ze dřeva a nejlépe na konkrétních, aktuálně řešených místech.
 
Soutěž vyhlašuje Nadace dřevo pro život, která ve svých projektech poukazuje na přínosy využívání dřeva pro naši společnost a životní prostředí. Cílem studentské soutěže je motivovat studenty vyšších a vysokých odborných škol, aby (nejen) ve svých školních pracích používali dřevo. „Mám radost, že se kvalita přihlášených děl neustále zlepšuje. Tento trend ocení zejména podnikatelé v oboru, kteří mají o soutěž a naše soutěžící velký zájem,“ doplnil ředitel Nadace dřevo pro život.
Studenty v práci se dřevem podporují Lesy České republiky, s.p., Ministerstvo zemědělství, Vojenské lesy a statky ČR, s.p. a další firmy a média z oboru. Svou záštitu soutěži udělila tři ministerstva a 17 odborných fakult a škol z ČR a SR.
 
Vítězové soutěže Stavby s vůní dřeva 2019
 
Kategorie Dřevěné stavby – malé

Cena odborné poroty:
Horský bufet pod Velkou Deštnou, Tereza Krákorová, Fakulta architektury, České vysoké učení technické v Praze.

Cena veřejnosti:
Oáza, Ondřej Král, Petra Neklapilová, Markéta Kubitová, Fakulta stavební, Vysoké učení technické v Brně.
 
Kategorie Dřevěné stavby – velké

Cena odborné poroty:
Teamakers Guest House, David Král, Ondřej Kurečka, Fakulta stavební, Vysoké učení technické v Brně.

Cena veřejnosti:
Arborum, Miroslav Prokop, Tomáš Ferda, Fakulta stavební a Fakulta strojního inženýrství, Vysoké učení technické v Brně.

Cena KRONOSPAN za použití OSB desek:
Rodinný dom v CHKO Křivoklátsko, Dávid Ferčák, Fakulta stavební, České vysoké učení technické v Praze.

Cena STORA ENSO za použití materiálu CLT:
Obytný soubor, Líšeň – Cohousing, Valentýna Uřídilová, Fakulta architektury, Vysoké učení technické v Brně.

ZVLÁŠTNÍ OCENĚNÍ POROTY
Polyfunkční blok Těšnov, Martin Velfl a Jakub Sedláček, Fakulta stavební, Vysoké učení technické v Brně.

Vítězové si mezi sebe rozdělili ceny v hodnotě 200 000 Kč. Získali poukazy na 120 000 Kč, originální dřevěné diplomy, licence k programu SEMA, dvoudenní exkurze do výrobních závodů Stora Enso a Kronospan, roční předplatné Dřevařského magazínu, Dřevo&stavby a Stavebnictví.
Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
© 2007