arrows Firemní blok arrowsDřevěné stavby KASPER CZ
text: redakce
číslo: 10/07
Dřevěné stavby KASPER CZ
odeslat odeslat    tisk tisk

Systém styčníkových desek přišel do Evropy koncem šedesátých let z USA. Nosné konstrukce se styčníkovou deskou neboli vazníky jsou využitelné v celé řadě oblastí. Používají se především ve stavebnictví jako nosné konstrukce střech, stropů, stěn (pro rodinné domky, budovy občanského charakteru, průmyslové a skladové haly, supermarkety), nosné prvky bednění monolitických železobetonových konstrukcí (pro dopravní stavby, např. mosty) a pro atypické dřevostavby. Díky velké variabilitě z hlediska projektovaných tvarů střech, jejich částí a doplňků, si lze vybrat ze střech sedlových s využívaným nebo nevyužívaným prostorem střechy, střech valbových, pultových, obloukových, atypických vikýřů a rizalet.
Díky vysoké míře prefabrikace je samotná montáž dřevěných konstrukcí se styčníkovou deskou jednoduchá a rychlá. „Co se týče rozměrů, naše společnost je schopna dodat konstrukce, které mají rozpětí až 30 metrů,“ říká Ing. David Kasper, jednatel společnosti Kasper CZ.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007