bezpečnostní dveře. Na míru a podle návrhu architekta či vkusu jejich budoucí majitele dveře vyrobí výrobce s více než 30letými zkušenostmi SHERLOCK® ASSA ABLOY. Po domácnostech se však stále častěji pohybují cizí lidé s vědomím jejich majitelů – nejčastěji pečovatelky dětí, uklízečky nebo zahradníci. Experti na bezpečnost proto doporučují šperky, hotovost, důležité dokumenty, drahou techniku či zbraně uschovat v domácím sejfu. " lang="cs" xml:lang="cs" />

arrows Informační servis arrowsDomácí sejfy - pro koho jsou vhodné a jak vybrat ten správný?
text redakce
číslo:
Domácí sejfy - pro koho jsou vhodné a jak vybrat ten správný?
Prvním stupněm zabezpečení každé domácnosti jsou certifikované bezpečnostní dveře. Na míru a podle návrhu architekta či vkusu jejich budoucí majitele dveře vyrobí výrobce s více než 30letými zkušenostmi SHERLOCK® ASSA ABLOY. Po domácnostech se však stále častěji pohybují cizí lidé s vědomím jejich majitelů – nejčastěji pečovatelky dětí, uklízečky nebo zahradníci. Experti na bezpečnost proto doporučují šperky, hotovost, důležité dokumenty, drahou techniku či zbraně uschovat v domácím sejfu.
odeslat odeslat    tisk tisk

Sejf pro běžnou potřebu
Pro běžnou domácnost je vhodnou volbou praktický sejf s plochou o trochu větší než list A4 (výška 25 cm – šířka 35 cm – hloubka 25 cm). Bezpečně v něm uložíte peníze, doklady, hodinky, šperky a malou techniku – například fotoaparáty. Yale Medium Safe YSG 250 DB1 má moderní design, který se hodí do každého interiéru a jednoduché ovládání díky praktickému LCD displeji. Samozřejmostí je možnost vytvoření 3 až 8místného kódu, zvukový alarm, hotelový režim i upozornění na nízkou úroveň baterie.

Sejf na notebook
Yale Laptop YLM / 200 / EG1 s objemem 24,8 litru má dostatečný prostor pro uložení notebooku o průměru 15 palců či pracovního kufříku. Vyhotovený je v černé barvě, má podsvícený displej s číselným kódem i zamykání na klíč. S moderním a přitažlivým designem se stane součástí interiéru nebe jej lze zabudovat do zdi. Vnitřek je potažený plsti, díky čemuž je povrch uložených předmětů chráněn před poškrábáním.

Protipožární sejf
Bohatý prostor a ještě větší zabezpečení nabízí model Fire Safe for document YFM / 520 / FG2. Sejf je testován na extrémní vlhkost a teplotu. Požární zkouška se provádí v peci, kde sejf odolává teplotě neuvěřitelných 927 °C. Tento sejf je zhotoven z oceli, váží 53 kilo a jeho objem činí až 36,9 litru, což odpovídá velikosti například tří pořadačů na papíry s notebookem či tabletem. Kvůli vyšší váze se ukotvuje pouze do země. Je zabezpečen 3 až 12místným kódem, ovládá se pomocí dotykového číselného panelu a je dostupný v tmavě šedé barvě.

Více informací o bezpečnostních dveřích SHERLOCK® a produktech YALE se dozvíte na www.sherlock.cz.


 

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
© 2007