arrows Soutěže arrows Den stavitelství a architektury arrowsDny stavitelství a architektury 2009
text: redakce
číslo: 09/09
Dny stavitelství a architektury 2009
Na předchozí úspěšné ročníky navazují letos již třetí Dny stavitelství a architektury (DSA), které tradičně pořádá SIA ČR – Rada výstavby. Veřejnost bude mít opět možnost nahlédnout do zákulisí reprezentativních staveb po celé republice, zvolit si svou Cenu veřejnosti a navíc také navštívit památky moderní architektury v rámci mezinárodního festivalu Architecture Week 2009.
odeslat odeslat    tisk tisk

Koncem září budou uděleny prestižní tituly Stavba roku 2009, zvoleni vítězové soutěží Nejlepší stavební firma roku 2008, Nejlepší výrobce stavebnin roku 2009, Osobnost stavitelství 2009 a řada dalších významných ocenění.
Dny stavitelství a architektury byly zahájeny dne 10. 9. 2009 nominačním večerem, na kterém bylo vyhlášeno 15 nominací na titul Stavba roku 2009, nominace na zvláštní ceny a ceny vypisovatelů.
I v letošním roce má veřejnost možnost hlasovat pro svoji oblíbenou stavbu v kategorii nominací. Cena veřejnosti bude udělena stavbě, která v období od 11. září do 30. září získá od veřejnosti prostřednictvím hlasování na webu nebo SMS nejvíce hlasů. Ocenění pro nejpopulárnější stavbu podle veřejnosti bude předáno zhotovitelům vítězné stavby 30. září v paláci Žofín, a to z rukou představitele mezinárodního festivalu Architecture Week. Své hlasy můžete zasílat prostřednictvím webových stránek www.stavbaroku.cz, kde naleznete také informace o zasílání hlasů přes SMS.

Dny otevřených dveří
Další akcí v rámci DSA jsou Dny otevřených dveří, které můžete navštívit v průběhu září na nedokončených stavbách po celé republice. Veřejnosti budou v tyto dny zpřístupněny i vybrané stavby přihlášené do soutěže Stavba roku 2009. Otevřené dveře budou také ve vybraných památkách moderní architektury v rámci festivalu Architecture Week 2009 ve dnech od 21. září do 4. října v Praze. V neposlední řadě budou zpřístupněny v rámci Dne otevřených dveří také školy a projektové kanceláře, a to 28. listopadu 2009.

Senát PČR a Galavečer na Žofíně
DSA 2009 vyvrcholí 30. září na půdě Senátu PČR a v paláci Žofín. I letos převzal záštitu nad celým projektem předseda Senátu PČR Přemysl Sobotka, který pozval na diskuzní setkání do Valdštejnského paláce významné zástupce SIA ČR, partnery DSA a politickou reprezentaci. Při této příležitosti budou také uděleny ocenění SPS v ČR:

Stavební firma roku 2008
Do soutěže o titul Stavební firma roku 2008 se mohly do 31. července tohoto roku přihlásit všechny české stavební firmy. Soutěž umožňuje svým vítězům vstup do společenství renomovaných a perspektivních firem. Vítězové jsou vyhlašováni v kategorii firem do 25 zaměstnanců, od 26 do 200 zaměstnanců a nad 200 zaměstnanců. Vítěz v každé kategorii obdrží čestné uznání s titulem Stavební firma roku 2008 na Slavnostním setkání v Senátu.

Nejlepší výrobce stavebnin roku 2009
České výrobní firmy, závody a provozy průmyslu stavebních hmot měly rovněž možnost přihlásit se do soutěže Nejlepší výrobce stavebnin roku 2009, jejímž hlavním mediálním partnerem je časopis Stavebnictví. Soutěž je určena pro ty, jejichž výrobní zařízení splňují současné trendy moderní průmyslové výroby. Vedle prezentace a zviditelnění soutěžních firem a jejich progresivních a kvalitních výrobků je hlavním posláním soutěže ukázat veřejnosti, že i výroba stavebnin může být ohleduplná, šetrná a přitom moderní a energeticky úsporná.
„Do soutěže se přihlásila řada firem, které mají své trvalé místo a dobré jméno na českém stavebním trhu, mnohé jsou rovněž významnými exportéry,“ uvedl Michael Smola, tajemník SPS v ČR.
Soutěžící budou posuzováni zejména podle jejich ekonomické úspěšnosti, silné pozice na trhu, energetické náročnosti a dosahované kvality výroby, zlepšování životního prostředí a řešení odpadového hospodářství, zavádění systémů řízení jakosti výroby, investiční činnosti do výrobního zařízení v posledních třech letech a dosažené produktivity a zaměstnanosti. Soutěží se v kategorii firem s počtem zaměstnanců nad 150 pracovníků a v kategorii méně než 150 pracovníků. Vyhodnocení soutěže proběhne při Slavnostním vyhlášení výsledků soutěže a následně budou výsledky prezentovány i na Slavnostním setkání v Senátu u příležitosti Dnů stavitelství a architektury 30. září 2009.  

Osobnost stavitelství 2009
Ocenění uděluje představiteli stavitelství a architektury za výrazné zásluhy a dlouholetou činnost v oboru prezident SIA – Rady výstavby ČR. V minulých dvou ročnících DSA vstoupili do síně slávy osobností stavitelství Ing. Bořivoj Kačena (2007) a Ing. Václav Mach (2008).

Stavba roku 2009
Soutěž je určena pro stavby realizované na území České republiky bez ohledu na státní příslušnost projektanta, architekta stavby a místo registrace realizačních firem. Do soutěže mohou být přihlášena stavební díla ze všech oborů dokončená a uvedená do provozu nebo zkolaudovaná v období od června předcházejícího roku do května roku 2009. V letošním ročníku bylo přihlášeno 55 staveb, do druhého kola postoupilo 28 staveb, které si porota osobně prohlédla a ze kterých vybrala 15 nominací na titul Stavba roku. Nominace byly zveřejněny 10. září 2009. Od následujícího dne je prostřednictvím SMS a hlasování na www.stavbaroku.cz spuštěno hlasování o Cenu veřejnosti.
Vyhlášení vítěze 17. ročníku soutěže Stavba roku bude vyvrcholením slavnostního Galavečera stavitelství a architektury na Žofíně. Kromě vyhlášení těch nejlepších z nejlepších ve stavitelství a architektuře v naší republice bude pro hosty připraven také kulturní program. Po oficiální části večera je pro hosty připraven doprovodný program na after party v Mánesu.Den stavitelství a architekturyLicence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007