Zpět na materiály, výrobky, technologie

Rekonstrukce v bytě - jak ochránit nábytek a další předměty?

7. září 2021
PR článek

Vždy se snažíme udělat vše pro to, aby nám naše čtyři stěny domova co nejvíce vyhovovaly - volíme pohodlná a estetická řešení, protože právě v našem bytě můžeme po náročném dni relaxovat. Proto není divu, že se mnozí z nás v různých obdobích rozhodnou pro rekonstrukci, někdy i radikální, která znamená zcela změnit tvář obývaných prostor. Ale co dělat s našimi věcmi, zatímco renovační tým pracuje?


Jak se starat o vybavení bytu po dobu rekonstrukce?

Drobné opravy v domácnosti od nás obvykle nevyžadují žádnou přísnou organizaci. Vždyť během několika málo okamžiků jsme schopni opravit drobná poškození na schodech nebo obnovit nábytek, např. natřením čel skříněk vybranou barvou. Existují však situace, kdy je nutná generální oprava. Je třeba obnovit barvu stěn a vyměnit materiál na podlaze? Je nejvyšší čas to změnit.

Měli byste si však uvědomit, že když začnete renovovat svůj domov, je jedním z nejdůležitějších bodů zajistit, aby byl váš nábytek a další předměty řádně chráněny. V průběhu prací - ať už je provádíte sami, nebo s pomocí najatých odborníků - se může stát, že dojde k poškození cenného nábytku. Mnoho lidí, kteří chtějí vymalovat místnost, jednoduše přemístí všechny své věci doprostřed místnosti a zabalí je do speciální ochranné fólie, aby zabránili případným skvrnám od barvy. Bohužel to nemusí být nutně pohodlný způsob, protože masivní skříně stále zabírají hodně místa a znesnadňují malování. Na druhou stranu, pokud je třeba opravit podlahu, je nutné nábytek zcela odstranit.

Můžete se zachránit tím, že své věci přestěhujete z jedné místnosti do druhé, ale ne vždy to funguje. Někdy jsou renovační práce opravdu rozsáhlé a my musíme na chvíli opustit místo bydliště, abychom mohli všechny činnosti provést. Je tedy zřejmé, že je třeba vystěhovat i nábytek v jednotlivých místnostech. Jak to zorganizovat?

Rekonstrukce bytu - kam s nábytkem?

Je těžké si představit, že po dobu rekonstrukce budeme stěhovat nábytek, elektroniku a další majetek např. do garáže nebo do sklepa. Tímto způsobem vystavujeme předměty poškození v důsledku nevhodných podmínek; například ve sklepě může být vlhkost, která podporuje vznik plísní. Nelze také popřít, že většina z nás už tento prostor dávno využila a na další věci už prostě nemusí být dost místa.

Alternativou je požádat o pomoc rodinu nebo přátele, ale i zde je situace značně problematická. Svým blízkým můžeme způsobit nepříjemnosti a není zaručeno, že budou moci uložit alespoň některé z věcí, které je třeba řádně zabezpečit. Co tedy dělat? Skvělým řešením může být pronájem samoobslužného skladu.

Vlastní sklad na pomoc s renovací

Pronájem samoobslužných skladů se zkráceně nazývá self-storage. V Česku se jedná o relativně novou službu, která si však získává stále více příznivců. Přístup k němu máme mimo jiné prostřednictvím společnosti Less Mess Storage, která je k dispozici v Praze v Dejvicích, Holešovicích a na Pankráci.

Vybereme si velikost místnosti podle toho, kolik věcí potřebujeme uložit, a pak podepíšeme smlouvu o pronájmu. Do kóje máme nepřetržitý přístup prostřednictvím individuálního přístupového kódu. Samotná místnost je uzamčena vlastním visacím zámkem a sklad je nepřetržitě monitorován. Získáme tak bezpečný prostor, kam můžeme během rekonstrukce bytu převážet nábytek, spotřebiče a další vybavení. Tímto způsobem si můžeme být jisti, že naše věci budou po dobu renovace v bezpečí a zároveň bude moci renovační tým nerušeně pracovat. Proto stojí za to zvážit takové řešení - po dokončení prací si můžeme své věci kdykoli odvézt domů.