arrows ČKAIT, ČSSI, SPS v ČR arrows Cena ČKAIT arrowsCENY ČKAIT 2009 za šestý ročník soutěže Cena Inženýrské Komory
foto: Tomáš Malý, Mott MacDonald Praha
text: redakce
číslo: 04/10
CENY ČKAIT 2009 za šestý ročník soutěže Cena Inženýrské Komory
Na shromáždění delegátů České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, které se konalo v sobotu, 20. března 2010 v Majakovského sále Národního domu v Praze Vinohradech byly předány CENY ČKAIT 2009 za šestý ročník soutěže Cena Inženýrské Komory.
odeslat odeslat    tisk tisk

Hodnotitelská porota zohlednila zejména původnost navrhovaných řešení, technickou úroveň navrhovaných řešení, přínos životnímu prostředí a schopnost aplikace a realizace.

Oceněné inženýrské návrhy
V souladu s kritérii soutěže hodnotitelská porota navrhla ke schválení představenstvu ČKAIT ocenění následujících inženýrských návrhů:

 

  • Ocelová konstrukce protihlukového tunelu Hradec Králové

Účastník: Ing. Vladimír Janata, CSc., OK ČKAIT Praha
Spolupracovník: Ing. Jiří Lahodný
Firma: EXCON, a.s.
Stručná anotace inženýrského návrhu: Ocelová konstrukce protihlukového tunelu v Hradci Králové o délce 179 m byla navržena jako předpjatá pomocí systému táhel. Konstrukční řešení umožnilo naplnit zajímavou architektonickou vizi a zároveň významnou úsporu materiálu. Montážní a předpínací postup konstrukce umožnil nepřetržitý silniční provoz na polovině zastřešované komunikace téměř po celou dobu stavby. (Oceněný návrh byl představen v čísle 03/09 2009 časopisu Stavebnictví.)

Ocelová konstrukce protihlukového tunelu, Hradec Králové
¤ Ocelová konstrukce protihlukového tunelu, Hradec Králové

  • Mosty mimoúrovňového propojení silnice II/468 a průmyslové zóny v Třinci-Balinách

Účastník: Ing. Marek Foglar, Ph.D., OK ČKAIT Praha
Autorský kolektiv: Ing. Pavel Hustoles, Ing. Pavel Fischer, Ing. Ladislav Šašek, CSc.
Firma: Mott MacDonald Praha, s.r.o.
Stručná anotace inženýrského návrhu: Inženýrský návrh zahrnuje dva síťové oblouky o rozpětí 73,5 m a navazující rampy z předpjatého betonu. Čtyři mostní objekty tvoří jeden statický dilatační celek o půdorysném tvaru maltézského kříže. Síťové oblouky o takovýchto rozměrech nebyly dosud v ČR realizovány a tvoří reprezentativní vstupní bránu do města Třinec. (Oceněný návrh je představen v dalším článku tohoto čísla časopisu Stavebnictví.)

Mosty mimoúrovňového propojení silnice II/468 a průmyslové zóny v Třinci-Balinách
¤ Mosty mimoúrovňového propojení silnice II/468 a průmyslové zóny v Třinci-Balinách

Čestná uznání

  • Pavilon P v areálu Veletrhy Brno a.s.

Účastník: Ing. Petr Brosch, OK ČKAIT Brno
Firma: OKF, s.r.o.
Stručná anotace inženýrského návrhu: Nový výstavní pavilon brněnského výstaviště, umístěný z jeho jihozápadní strany, je unikátní svými rozměry kompaktního kvádru: délka cca 220 m, šířka cca 90 m a průměrná výška 16 m ? je největším výstavním pavilonem ve střední Evropě.

Pavilon P v areálu Veletrhy Brno a.s.
¤ Pavilon P v areálu Veletrhy Brno a.s.

  • Projekt rekonstrukce Znojemského viaduktu

Účastník: Ing. David Kmošek, OK ČKAIT Brno
Firma: SUDOP Brno, spol. s r.o.
Stručná anotace inženýrského návrhu: Znojemský viadukt převádí jednokolejnou trať Šatov ? Znojmo přes údolí řeky Dyje. V důsledku havarijního stavu původního příhradového mostu bylo v roce 1992 přistoupeno k výměně nosné konstrukce za mostní provizorium ŽM16, v současné době je realizována přestavba v rámci stavby Elektrizace traťového úseku vč. PEÚ Šatov ? Znojmo. replika klockor

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007