arrows Firemní blok arrowsCena Petra Parléře
redakce
číslo: 11-12/07
Cena Petra Parléře
odeslat odeslat    tisk tisk

Letošní pátý ročník soutěže o Cenu Petra Parléře byl v půli října vyhodnocen. Zaznamenal rekordní počet studií. Do uzávěrky soutěže, která byla 24. září 2007, došlo celkem čtyřicet architektonických studií. Rovněž počet vyzvednutých podkladů byl rekordní.
Cena Petra Parléře za projekt Světlá nad Sázavou – náměstí Trčků z Lípy s odměnou ve výši 200 000 Kč byla udělena Ing. arch. Simoně Fišerové a Ing. arch. Adéle Středové. Cenu HOCHTIEF CZ – prostor pro život, získali za projekt Kraslice – městské sady, s odměnou 50 000 Kč Ing. arch. Igor Kovačević, Ing. arch. Ivette Vašourková a Ing. arch. Věra Šatochinová. Cenu Staveb silnic a železnic za přínos k rozvoji architektury měst za projekt Tišnov – náměstí Míru, udělila Hodnotitelská rada Ing. arch. Barboře Šimonové a Ing. arch. Jiřímu Vokřálovi, v hodnotě 50 000 Kč.
Dílčí cena HOCHTIEF CZ – prostor pro život udělovaná v rámci V. ročníku soutěže o Cenu Petra Parléře byla přiznána za urbanisticko-architektonické řešení „krajinného náměstí“ v Kraslicích. V hodnocení člena Hodnotitelské rady Ing. arch. Jana Sedláka se mj. uvádí: „Předložený návrh představuje velmi čitelný, přestože graficky velmi úsporně podaný, silný a současně neokázalý koncept, jak z hlediska prostorového utváření, tak i provozního. Naplňuje smysl zadání, které očekávalo vytvoření centrálního prostoru v atypické přírodní, krajinné podobě.“
Všechny uvedené ceny budou předány na slavnostním ceremoniálu, který se bude konat 23. ledna 2008 v Praze, pod záštitou ministra pro místní rozvoj ČR Jiřího Čunka.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007