arrows Soutěže arrowsBest of Realty 2008
text a foto: redakce
číslo: 01/09
Best of Realty 2008
10. ročník soutěže Nejlepší z realit – Best of Realty, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, měl celkem 37 účastníků ve čtyřech základních kategoriích.
odeslat odeslat    tisk tisk

Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů byly výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu. Soutěž jako každoročně probíhala pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. O nominaci na ocenění titulem Nejlepší z realit 2008 se mohly ucházet stavby dokončené v České republice po 1. lednu 2007 v kategoriích nová administrativní centra, rezidenční projekty, obchodní centra a hotely.
V nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů (celkem 15 soutěžících projektů) porotci postavili nejvýše polyfunkční dům L'Ocelot v Praze 9, u něhož ocenili originální pojetí a kvalitní stavební realizaci. Z nových administrativních center si vítězství odnáší III. etapa komplexu Avenir Business Park v Praze 5. Porota cenu udělila za kvalitu, flexibilitu a funkčnost, kde celková koncepce vytváří příjemné pracovní prostředí a umožňuje expanze v rámci projektu, jenž se zasadil o celkové zvýšení renomé lokality Nových Butovic. Kategorii obchodních center dominovalo mostecké obchodní centrum Central jako příklad, že velké moderní nákupní centrum, pozdvihující střed města, lze vybudovat i mimo regionální metropole. V kategorii hotelů získal titul hotel Karlov v Benešově, a to za harmonické spojení historických budov s vysokými nároky hotelových hostů.
Držitelem ceny Award for Excellence se stal Ing. Kamil Kosman, předseda dozorčí rady Asociace a ředitel úseku realitních obchodů České spořitelny. Zvláštní cenu poroty získala administrativní budova CITY Tower v Praze 4.

Dům L'Ocelot
¤ Dům L'Ocelot

Hotel Karlov
¤ Hotel Karlov

Avenir Business Park
¤ Avenir Business Park

Centrum Central
¤ Centrum Central

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007