arrows Firemní blok arrows Materiály arrowsBaumit open plus nano
foto: Baumit
text: Ing. Petr Lorenc, Quality manager, Baumit, spol. s r.o.
číslo: 04/08
Baumit open plus nano
Baumit, spol. s r.o., specialista v oblasti zateplování fasád, přichází každoročně s novinkami a inovacemi, které posunují hranice technických řešení a určují směr dalšího vývoje. Proces zlepšování začíná hledáním inovačního potenciálu u již zavedených materiálů a systémů, soustřeďuje se na vybrané vlastnosti a hledá technické a kreativní cesty ke zvýšení jejich užitné hodnoty.
odeslat odeslat    tisk tisk

Baumit open

Spojení toho nejlepšího z polystyrenových i minerálních fasádních desek. Snadná zpracovatelnost a vysoká paropropustnost jsou hlavními výhodami „dýchajícího“ tepelně izolačního systému Baumit open, jehož základ tvoří patentově chráněné tepelně izolační desky z perforovaného polystyrenu. Vysoká paropropustnost všech vrstev tepelně izolačního systému Baumit open umožňuje mnohem rychlejší vysychání stavby směrem ven. Příznivé mikroklima a tepelná pohoda nastávají v interiéru mnohem dříve. Sladění difuzních vlastností všech komponentů systému s podkladem výrazně omezuje riziko kondenzace vodních par. Toto řešení s vynikajícím poměrem kvality a ceny se již osvědčilo na více než 6 000 000 m² fasád, což zhruba odpovídá 30 000 rodinných domků.

Baumit open plus

Použití nejnovějších poznatků z oblasti práškových nanotechnologií při výrobě fasádního polystyrenu umožnilo zlepšit jeho tepelně izolační vlastnosti o dalších 20 % (λ = 0,032 W/m.K). Stejného přínosu jako 200 mm izolace ze standardního „bílého“ EPS-F (např. u nízko- energetických domů) je nyní možné dosáhnout pouhými 160 mm nového „šedého“ polystyrenu. Jen jeden z těchto izolantů nové generace však dokáže být zároveň i prodyšný jako cihelné zdivo – Baumit open plus.

Baumit open S

Zvýšená odolnost Baumit open S sanační lepicí stěrky proti solím a současně i její výborná paropropustnost umožňují zateplovat i budovy s vlhkým a zasoleným zdivem. Po odstranění zdrojů zatékání a vnikání dalších solí do zdiva pak dochází k jeho plynulému vysušování. Škodlivé soli se usazují ve vzduchové mezeře mezi zdivem a izolantem a nijak neohrožují funkčnost a trvanlivost tohoto tepelně izolačního systému. Pro mnoho starých budov představuje toto řešení novou naději.

 
¤ Schéma struktury a funkce zateplovacího systému Baumit open S (vpravo)

Baumit KlebeAnker

¤ Lepicí kotva KlebeAnker

Lepicí kotvy skryté pod tepelným izolantem přispívají k další minimalizaci tepelných a difuzních mostů v tepelném izolantu. Zvyšují tím tepelně izolační vlastnosti systému o dalších 15 % a odstraňují riziko prokreslování hmoždinek na fasádě za vlhkých či mrazivých dní. Vždy stejná délka kotevního prvku bez ohledu na tloušťku izolantu a zaručená přídržnost i na zdivu s méně kvalitním povrchem - to jsou výhody lepicích kotev Baumit KlebeAnker v tepelně izolačních systémech Baumit EPS, Baumit open a Baumit open plus.

Baumit Nanopor

Spojení klasických silikátových omítek s nejnovějšími objevy z oblasti nanotechnologií umožnilo vyvinout skutečný Anti-Aging pro fasádu využívající přirozeného samočisticího efektu. Vysoká prodyšnost, snížený elektrostatický náboj, mikroskopicky hladký povrch a nanoporézní struktura Baumit Nanopor omítky znesnadňují zachytávání špíny na fasádě, vytvářejí nepříznivé podmínky pro růst mikroorganizmů a posilují plynulé a samovolné čištění pomocí přírodních sil. Omítka nemusí čekat na nastartování očistné kůry deštěm nebo dokonce proudem vody z čisticího zařízení ani nemusí být natírána speciálními nátěry. Fasády s Baumit Nanopor omítkou vydrží dvakrát déle krásné.

Baumit open plus nano

Každou z výhod těchto objevů, vynálezů a inovací v oblasti vnějších tepelně izolačních systémů je možné využívat nejen samostatně či v různých kombinacích, ale nyní i v rámci ověřené systémové skladby nazvané Baumit open plus nano, Die SuperDämmfassade. Fukčnost, spolehlivost a trvanlivost těchto inovací a jejich kombinací byly prověřeny náročnými testy po- dle evropského řídícího pokynu ETAG 004. Perfektní souhra jedinečných mechanických, tepelně izolačních, difuzních i optických vlastností umožňuje nyní každému domu i jeho uživatelům sestavit dlouhodobě trvanlivý a spolehlivý tepelně izolační systém na míru.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007