arrows Firemní blok arrowsBaumit: nový závod v Turecku
text a foto: redakce
číslo: 11-12/08
Baumit: nový závod v Turecku
Firma Baumit navázala na úspěšnou expanzi ve střední a východní Evropě a překročila Bosporskou úžinu.
odeslat odeslat    tisk tisk

V městě Gebze, které je vstupní branou do 15milionové metropole Istanbulu, byla v novém výrobním závodě Baumit slavnostně zahájena výroba suchých omítkových směsí (viz foto).

Baumit: nový závod v Turecku
¤ Baumit: nový závod v Turecku

Do v současnosti nejmodernějšího a největšího závodu tohoto typu v Turecku investovala společnost Baumit přes 14 mil. eur. Závod, který má kapacitu 300 000 t za rok, vyrábí maltové směsi, lepicí a stěrkové hmoty, strojně a ručně zpracovatelné omítky a potěry, lepidla na obklady a dlažby a minerální ušlechtilé omítky. Baumit působí v Turecku od roku 2006 a soustředí se zejména na oblasti v okolí Ankary, Bursy, Izmiru a Istanbulu. Společnost Baumit se v roce 2008 také stala třetím největším výrobcem suchých maltových směsí v Evropě. Ve 32 výrobních závodech Baumit ročně vyrobí přes 3 000 000 t těchto směsí.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007