arrows Firemní blok arrowsArkády Pankrác
redakce
číslo: 08/07
Arkády Pankrác
odeslat odeslat    tisk tisk

Základní kámen pro výstavbu nového obchodně-společenského centra, které vyroste na místě bývalé pankrácké tržnice v Praze 4, byl položen 20. června. Arkády Pankrác, jak se nové středisko bude jmenovat, má vzniknout podle projektu známého amerického architekta Richarda Meyera.
„V novém centru se otevře zhruba sto čtyřicet obchodů a restaurací,“ řekl Josef Tobek z developerské společnosti ECE, která spolu se společností Rodamco Europe stavbu s prodejní plochou 45 000 m² v celkovém investičním objemu tři miliardy korun zajišťuje. Nákupní centrum, které se má stát především novým střediskem módy, má mít rovněž supermarket a velké knihkupectví. Kromě vstupu přímo z metra a tří obchodních podlaží budou mít Arkády také dvoupodlažní otevřené parkoviště na střeše pro 1100 aut. Hrubá stavba, jejímž generálním dodavatelem je firma Strabag, by měla být dokončena do února příštího roku, s otevřením areálu pro veřejnost se počítá na podzim příštího roku. V té době již bude vyřešena i dopravní situace, která předpokládá vybudování kruhového objezdu a dvou nových nájezdů na magistrálu.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007