arrows Stavební materiály a technologie arrowsAkustické vlastnosti systémů ETICS: připravované požadavky a jejich ověřování
grafické podklady archiv autora
Ing. Pavel Rubáš, Ph.D.
číslo: 09/2012
Akustické vlastnosti systémů ETICS: připravované požadavky a jejich ověřování
Akustické vlastnosti systémů ETICS nejsou v ČR dostatečně známé, přestože zasluhují hlubší pozornost projektantů. Autor v příspěvku objasňuje širší souvislosti mezi kontaktními zateplovacími systémy a stavební akustikou.
odeslat odeslat    tisk tisk
Ing. Pavel Rubáš, Ph.D.
Absolvoval obor pozemní stavby s modulem stavební fyzika na Stavební fakultě ČVUT v Praze. V současné době působí v Technickém a zkušebním ústavu stavebním Praha s.p. ve funkci ředitele pobočky Teplice. Profesně se zabývá odbornými a znaleckými posudky v oboru stavební fyziky (světlená technika, stavební akustika, radioaktivita) a systémy managementu kvality, životního prostředí, bezpečnosti práce a sociální odpovědnosti.
E-mail: rubas@tzus.cz

Vnější tepelně izolační kompozitní systémy (ETICS ? External Thermal Insulation Composite Systems) jsou definovány jako stavební výrobky, které se dodávají v ucelené sestavě složek, skládajících se z lepicí hmoty, tepelného izolantu, kotvicích prvků, základní vrstvy a konečné povrchové úpravy. omega replica watches Dodatečné tepelně izolační vrstvy instalované kontaktně na libovolnou stěnu radikálně zlepšují tepelný odpor, ale zároveň snižují neprůzvučnost na specifických kmitočtových pásmech. Tento negativní efekt zateplení není obvykle uživateli budovy vnímán, jelikož o celkovém akustickém komfortu rozhodují většinou výplně otvorů ? okna. V hlučných lokalitách (okolí frekventovaných silnic, železnic) však může jít o významný problém.

Celý článek naleznete v archivu čísel (č. 09/2012).

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Insurance working capital. Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007