arrows Firemní blok arrowsAktuální novinky Xella Trockenbau-Systeme
text: redakce
číslo: 10/07
Aktuální novinky Xella Trockenbau-Systeme
odeslat odeslat    tisk tisk

Program sádrovláknitých materiálů Fermacell rozšiřuje vyrovnávací samonivelační podlahová stěrka Fermacell, určená pro vytvoření rovných, hladkých ploch pod nebo nad podlahovými prvky Fermacell. Samonivelační stěrka je vhodná pro nosné, suché podlahy z podlahových prvků Fermacell, dřevotřískové desky, anhydrit nebo beton v interiéru. 25 kg pytel stěrky stačí při tloušťce 1 mm na 15 m? podlahy, ta je přitom pochozí po přibližně třech hodinách.
Sádrovláknité materiály Fermacell ?rostou? nejen v šíři sortimentu, ale i v certifikátech, které oceňují jejich kvalitu. Skutečnost, že sádrovláknité desky Fermacell mají extrémně nízké emise těkavých organických látek (VOC), formaldehydů, pachů, ftalátů a adsorbovatelných organicky vázaných halogenů (AOX), potvrdil na základě laboratorních testů svým Eco certifikátem a označením ?Produkt s nízkými emisemi? i Eco Umwelt- institut v Kolíně nad Rýnem. Tentýž Eco certifikát obdržely i spárovací tmely a lepidla Fermacell. Inovací prošel i původní certifikát ETA pro sádrovláknité desky Fermacell. Nové jsou informace o desce s TB hranou včetně charakteristických údajů, doplněny byly charakteristické údaje pro navrhování konstrukcí podle Eurocodu 5, aktualizovány jsou také informace o požární odolnosti (klasifikace K 10 podle EN 13 501?2).
Rodina cementovláknitých desek Powerpanel se rozrostla o cementem pojenou desku z lehkého betonu se sendvičovou strukturou Powerpanel H2O. Tato novinka, mimo jiné první cementovláknitá deska s certifikátem ETA, přináší novou kvalitu voděodolných materiálů pro všechny vlhké prostory.
Další nový prvek programu Powerpanel představuje podlahový prvek Powerpanel TE. Jedná se o podlahový prvek s výhodami cementové mazaniny, určený pro podlahy v mokrých prostorách. Fermacell Powerpanel TE tvoří dvě desky z lehčeného betonu spojené cementem. Mají sendvičovou strukturu s oboustranným armováním tkaninou ze skelného vlákna, odolného vůči alkáliím. Obě desky jsou přesazeny o 50 mm tak, aby vznikla polodrážka pro lepení a šroubování, event. spojování sponkami. Podlahové prvky představují užitnou vrstvu, která slouží pro zachycení a přenos statického nebo dynamického zatížení, vyvolaného osobami breitling replica nebo zařizovacími předměty. Powerpanel TE je nehořlavý a odpovídá třídě reakce na oheň A1. Desky Powerpanel TE jsou zatím poslední novinkou pro úpravy mokrých prostor. Prvky jsou vhodné i pro teplovodní nebo elektrické podlahové vytápění. Podlahové vytápění ovšem musí výrobce schválit pro kombinaci s prvky Powerpanel TE. Na Powerpanel TE je možné pokládat nejrůznější podlahové krytiny, které jsou vhodné do mokrých prostor, např. dlaždice (kameninové, z přírodního kamene nebo terakoty), PVC nebo linoleum. Dlaždice lze ukládat do tenkovrstvého nebo středně silného lože. Jako lepidlo jsou vhodná synteticky zušlechtěná lepidla z práškového cementu (flexibilní lepidla). Spárování dlaždic by se mělo provádět teprve po zatuhnutí lepidla (asi po 48 hodinách). Před obkladem neošetřených ploch se doporučuje provést základní nátěr, např. Fermacell. Délka hran nesmí u kameninových dlaždic nebo dlaždic z přírodního kamene přesáhnout 33 cm, u terakoty 40 cm. Dlaždice se musí vždy pokládat s otevřenou spárou. Tupé styky dlaždic nejsou přípustné. Okrajové napojení musí být elasticky izolováno.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007