http://zkraceno.cz/dab3. " lang="cs" xml:lang="cs" />

arrows Firemní blok arrows50 m výkopu zdokumentujete během 5 minut
Společnost CheckTerra
číslo:
50 m výkopu zdokumentujete během 5 minut
Nevěříte, že je tvrzení z titulku pravdivé? Přijďte se přesvědčit na vlastní oči na veletrh FOR3D, konaný 10. – 13. 5. 2016 na výstavišti PVA Expo v Letňanech: http://zkraceno.cz/dab3.
odeslat odeslat    tisk tisk

U stánku 4A30 v hale 4 uvidíte první umělý výkop na světě a společnost CheckTerra vám jeho prostřednictvím představí dvě revoluční geoinformační řešení.  CheckPhoto a CheckGIS  významně usnadní a zrychlí práci správcům inženýrských sítí i stavebním firmám.

Stavba bez průtahů

Pokud patříte do jedné z výše uvedených skupin, nejspíš to znáte.  Čekání na geodeta, který zaměří skutečné provedení stavby, významně zdržuje postup prací.  Často se tedy nečeká a některé detaily, viditelné jen v jisté fázi postupu, se do dokumentace nikdy nezaznamenají.  „Při budování technické infrastruktury, na stavbách či při likvidaci nehod je cílem rychlé řešení stávající situace. Výkop je nutné co nejrychleji vytvořit, položit/opravit  vedení a zavézt.  Běžný je postup po etapách, odkrývá se vždy jen část infrastruktury a není čas volat geodeta, který by odkryté vedení zaměřil. Měří se tedy dodatečně povrchové znaky a některé detaily – přesná výška, sváry, odbočky, křížení se z dokumentace ztrácí,“ vysvětluje Vít Maršálek, zakladatel společnosti CheckTerra.           

Na základě poptávky klientů vyvinula  CheckTerra revoluční řešení – sběr dat pomocí metody CheckPhoto.  Ta umožňuje dokumentovat snadno, rychle a levně bez účasti geodeta, jen prostřednictvím kvalitního fotoaparátu a doporučeného postupu.  Získaná data pak stačí odeslat a CheckTerra je zpracuje do výstupů (model v CAD, výkres v souřadnicích) podle vašich potřeb a požadavků.

 

Otestujte svůj odhad

Pokud si chcete vyzkoušet, jak CheckPhoto funguje, ale na veletrh FOR3D se nedostanete, máte příležitost i na webových stránkách společnosti CheckTerra.  Otestujte své znalosti a hlavně odhad v soutěži : http://checkterra.cz/soutez.html.  Odměnou za účast je jedno zpracování dat metodou CheckPhoto zdarma.  A hlavní výhra?  Soutěžící s nejpřesnějším či nejšťastnějším odhadem získá špičkovou kameru GoPro Hero 4, se kterou bude pořizování dokumentace rychlé a zábavné.

Další možnost k seznámení s umělým výkopem a novinkami CheckPhoto a ChecGIS budete mít v rámci roadshow CheckDays, která proběhne během června ve velkých českých městech – 13. 6. v Plzni, 14. 6. v Českých Budějovicích, 15. 6. v Brně, 16. 6. v Hradci Králové a 17. 6. v Ústí nad Labem a v případě zájmu 21. 6. i na Slovensku. Registraci najdete na www.checkterra.cz/checkdays.

Data na dosah

Druhým inovativním produktem s předponou Check je prohlížečka CheckGIS. Je uzpůsobená pro snadnou práci s 3D modely a 2D mapami a na rozdíl relojes de imitacion od běžných GIS řešení není zbytečně robustní a je uživatelsky přátelská.  Funguje prostřednictvím cloudu, nevyžaduje tedy výkonný počítač a lze ji využít v kanceláři, na domácím počítači, v tabletu i chytrém telefonu. 

A co je nejdůležitější, práci s CheckGIS zvládne i uživatel, který není zvyklý pracovat v tradičním GIS či CAD prostředí. „Naším cílem bylo, aby prostorová data byla dostupná všem, kteří je potřebují, nejen specialistům ve firmě.  CheckGIS díky tomu  využijí i manažeři, správci, technici, ale i dělník na stavbě  - na telefonu si může prohlédnout, jak to pod povrchem reálně vypadá.  Kromě prohlížení nabízí řešení CheckGIS také základní funkce – zobrazování jednotlivých vrstev, měření délek, sklonu a kubatur.

 

 

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
© 2007