arrows ČKAIT, ČSSI, SPS v ČR arrows20. výročí Inženýrské komory (ČKAIT) V. díl: Inženýrské dny a jejich tradice
grafické podklady archiv ČKAIT
text prof. Ing. Miloslav Pavlík, CSc.
číslo: 03/2012
20. výročí Inženýrské komory (ČKAIT) V. díl: Inženýrské dny a jejich tradice

· Páté setkání v rámci Inženýrského dne 1999 se konalo v historickém prostředí slavnostního sálu zámečku Troja
Pořádání Inženýrských dnů bylo od počátku motivováno snahou vytvořit prostor pro pravidelné setkávání zástupců široké inženýrské obce působících v různých oblastech výstavby a investiční činnosti. Organizací byl pověřen Český svaz stavebních inženýrů. Velkou inspirací se staly především Inženýrské dny Bavorské inženýrské komory, které se konají pravidelně počátkem roku v Mnichově.
odeslat odeslat    tisk tisk

Účastníky prvního Inženýrského dne přivítal Lichtenštejnský palác 25. září 1995. Hlavní projev pronesl tehdejší ministr RNDr. Igor Němec na téma Co společnost dluží stavebním inženýrům. Dovolím si ocitovat úryvek z jeho projevu: Vždy budou lidé vnímat ostřeji to, co mohou poznat naráz a bez replicas de relojes de lujo velké námahy. Vzdušný baldachýn čar na rýsovacím prkně je toho dokladem. O čem musí přemýšlet nad projektem stavební inženýr, to už zůstává veřejnosti utajeno, neboť je to složité, nepopulární a zdánlivě přízemní. Inženýr, stavební inženýr zejména, má však v popisu práce něco, co by ho mělo stavět na piedestal veřejné úcty: adresnou a velmi naléhavou odpovědnost za dílo. Chrání zcela konkrétní lidské životy!

Inženýrský den v roce 2005 byl uspořádán na téma Konverze průmyslových objektů a konal se v Dopravní hale Národního technického muzea v Praze
¤ Inženýrský den v roce 2005 byl uspořádán na téma Konverze průmyslových objektů a konal se v Dopravní hale Národního technického muzea v Praze

Celý článek naleznete v archivu čísel (č. 03/2012).

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Insurance working capital. Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007