arrows Odborné akce arrows18. ročník ceny Inovace roku 2013
Text: Redakce
číslo:
18. ročník ceny Inovace roku 2013
V jednacím sále Senátu PČR se v prosinci 2013 uskutečnilo setkání s inovačními firmami a byly předány ceny Inovace 2013.
odeslat odeslat    tisk tisk

Zlatou medaili si odnesla firma RS DYNAMICS s.r.o. za přenosný ultralehký detektor exploziv, stříbrnou medaili získala technologie zakládání rodinných domů na podsypu z lehkého keramického kameniva Liapor firmy Lias Vintířov, lehký stavební materiál k.s. V soutěži se sešlo celkem sedmnáct přihlášených inovovaných výrobků a technologií, z nichž vybírala odborná porota, složená z předních odborníků vysokých škol, ministerstev a odborných společenství.

Firma Liapor firmy Lias Vintířov, lehký stavební materiál k.s., držitelka stříbrné medaile, získala cenu Inovace již třikrát – za první most z lehkého betonu v ČR (návrh: Ing. Václav Mach), za samozhutnitelný lehký beton
LC 25/28 D1,6 a za tvárnici na zdění s vysokým tepelným odporem.

Další stříbrné medaile byly uděleny těmto výrobkům: Venetian Galaxy od Technistone (firma Techni-stone, a.s.), Plantograf V12 (Česká zemědělská univerzita v Praze, Technická fakulta), Business Network Platform (Managementmania.com LLC, organizační složka), 6D simulátor (OCHI – INŽENÝRING, spol. s r.o.), Výukový systém Merkur – robotika kolem nás (MERKUR TOYS s.r.o.).

Akce se konaly v rámci Inovace 2013: Týden výzkumu, vývoje a inovací v ČR. Setkání spolu s Asociací inovačního podnikání ČR spolupořádal Výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu. Akci poskytl záštitu předseda vlády ČR Jiří Rusnok, gestorem za VHZD byl senátor Petr Bratský.

 

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
© 2007