arrows Realizace staveb arrows"Otazník" - první administrativní budova v pasivním energetickém standardu v ČR
architektonická kancelář ATOS-6
Radim Václavík
číslo: 04/2012
"Otazník" - první administrativní budova v pasivním energetickém standardu v ČR
Administrativní čtyřpatrová budova je navržena jako sídlo firmy se školicím střediskem pro prezentaci výstavby domů v pasivním a nízkoenergetickém standardu.
odeslat odeslat    tisk tisk
Ing. arch. Radim Václavík
Autorizovaný architekt, absolvent VUT v Brně (1993). Je společníkem projektové a architektonické kanceláře ATOS-6. Je členem autorizační rady ČKA a oborové rady studijního programu Architektura a stavitelství, VŠB-TU Ostrava. E-mail: vaclavik@atos6.cz

Dům je koncipován jako vzorová stavba pasivního domu a zároveň slouží jako školicí pomůcka, na které si návštěvníci mohou prohlédnout nejmodernější technologie používané při realizaci těchto staveb. Výstavba replica watches budovy ověřila reálnost nízkoenergetického navrhování v pasivním standardu i pro vícepodlažní administrativní budovy lokalizované na území České republiky. Především se však prokázalo, že tyto stavby nemusí být cenově nedostupné a jsou vhodné pro běžnou výstavbu.

Oblé nároží budovy odkazuje na ideální zaoblenou formu
Oble naroži budovy odkazuje na idealni zaoblenou formu

 

Propojení jednotlivých pater kruhovým průhledem
Propojeni jednotlivych pater kruhovym průhledem
Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Insurance working capital. Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007